Co warto wziąć pod uwagę decydując się na kredyt hipoteczny

Co przemyśleć przed wzięciem kredytu?

enter image description here

Kredyty są bardzo popularne w śród polaków a największym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się kredyty hipoteczne. Z pewnością dlatego, że każdy z nas marzy o własnym domu czy mieszkaniu a nie każdego stać na to aby zrealizować to marzenie z własnych oszczędności. Alternatywa w takiej sytuacji staje się kredyt hipoteczny który umożliwia realizacje tego marzenia w bardzo krótkim czasie. Co prawda procedura jest tutaj dość duga i musimy okazać w banku szereg różnych formalności a także wypełnić szereg wymogów i udowodnić że stać nas na spłatę takiego kredytu, jednak mimo to warto podjąć taką decyzję i cieszyć się własnymi czterema kontami w zasadzie robi tak zdecydowana większość polaków. Jednak aby kredyt pod hipotekę był środkiem do spełnienia tego marzeń, a nie pierwszym krokiem do zadłużenia, trzeba dokładnie przemyśleć, tą decyzje oraz to jak bardzo jest nam potrzebny. Jakie kwestie musimy przemyśleć? Jest ich kilka i warto o nich wiedzieć.

Zakup mieszkania – czy własne mieszkanie jest nam na pewno potrzebne? Warto zadać sobie takie pytanie. Bardzo często w tą pułapka wpadają konsumenci, którzy za wysoko ocenili swoje zdolności kredytowe i mają trudności ze spłatą rat. Takie sytuacje się zdarzają więc warto przemyśleć swoją decyzję.

Wielkość mieszkania – kredyt pod hipotekę to zobowiązanie na długie lata, można by nawet rzec, że na resztę życia. Dlatego najprawdopodobniej zakupiona nieruchomość będzie naszym domem przez najbliższe 10, 20 czy nawet 30 lat. Choć nie zawsze możemy to przewidzieć. Jednak musimy wziąć pod uwagę to, czy w najbliższym czasie nie będziemy planowali powiększania rodziny lub przeprowadzki. Wówczas metraż ma duże znaczenie. Jeżeli jest to inwestycja na długie lata warto pomyśleć o większym metrażu, jeżeli jednak jest to tymczasowe lokum nie warto przepłacać, a jak wiemy każdy metr kosztuje i to sporo.

Wybór banku – ta kwestia jest bardzo ważna. Początkowo wydawać by się mogło, że ofert jest mnóstwo i w zasadzie każdy bank oferuje nam to samo. Jednak jak się okazuje każdy z banków proponuje nieco inne zasady udzielania kredytów. Dlatego powinniśmy odwiedzić przynajmniej kilka banków i poprosić doradców o przeanalizowanie naszej sytuacji i zaproponowanie warunków. Dokładnie przemyślmy swoją decyzje, przeanalizujemy wszystkie wady i zalety, a także to czy kredyt będzie spełniał nasze oczekiwania.

Pozytywna historia w BIK i BIG – Jak się okazuje nasza historia kredytowa to coś na co możemy mieć wpływ. A zatem o tę kwestię najlepiej jest dbać dużo wcześniej przed zdecydowaniem się na kredyt pod hipotekę. Tak naprawdę wystarczy tylko odpowiednio wcześniej wziąć coś na raty i następnie spłacać je sumiennie i w terminie, dla banku jest to już informacja, ze jesteśmy wiarygodnymi i rzetelnymi klientami. Lepiej jest mieć małą historię niż nie mieć jej wale. Negatywna historia natomiast może skutecznie obniżyć naszą szansę na kredyt. Dlatego tak ważne jest regulowanie płatności za pożyczki, ale też np. opłaty za media w terminie. Tak naprawdę wszystko będzie brane pod uwagę, więc lepiej nie mieć zaległości

Kredyt hipoteczny wcale nie musi być krokiem, którego powinniśmy się bać i przed którym powinniśmy stronić. W zasadzie im szybciej zdecydujemy się na ten krok tym lepiej, gdyż bank zdecydowanie chętniej udzielają kredytów ludziom młodym. Jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy, spłata będzie realna i unikniemy niepotrzebnego stresu. Przed podpisaniem umowy warto jednak przedyskutować wszystkie istotne kwestie które są dla nas nie jasne


Author: admin

Just another HTMLy user.