Konto oszczędnościowe BGŻOptima

Bank BGŻOptima jest częścią znanego Banku BGŻ, powstał w 2011 roku choć cieszący się zaufaniem Bank BGŻ działa na rynku już od 1975 roku. BGŻOptima to instytucja, która specjalizuje się wyłącznie w bankowości związanej z oszczędzaniem. Poza tym jest to bank, który swoją działalność prowadzi tylko internetowo jest zatem pozbawiony licznych opłat związanych z utrzymaniem stacjonarnych oddziałów instytucji. W ofercie banku znajdują się konta oszczędnościowe oraz liczne depozyty bankowe. Jeżeli więc chcemy rozpocząć oszczędzanie ale nie jesteśmy pod tym względem doświadczeni możemy zdecydować się na wygodne, bezpieczne i przynoszące faktyczne zyski konto oszczędnościowe BGŻOptima.

Dlaczego konto oszczędnościowe?

Najpopularniejszymi usługami dotyczącymi oszczędzania są lokaty bankowe. Od wielu lat Polacy właśnie na depozytach zamrażają swoje oszczędności i choć instytucje finansowe oferują także inne sposoby, nieliczni decydują się na skorzystanie z nich. Większość dostępnych kont oszczędnościowych nie stanowi konkurencji dla depozytów, przede wszystkim dlatego, że są one kojarzone z niewielkim oprocentowaniem funduszy. Sytuacja jest jednak zdecydowanie inna w przypadku konta oszczędnościowego w BGŻOptima, które oferuje kilku procentowy roczny zysk zbliżony do tradycyjnych lokat terminowych. Dodatkowo to konto łączy w sobie zalety i możliwości normalnego rachunku osobistego, tym sposobem posiadając jedno konto możemy oszczędzać na nim, łączyć z rachunkami oszczędnościowymi na konkretny cel oraz zarządzać miesięcznym budżetem, dokonywać przelewów oraz innych transakcji charakterystycznych dla konta osobistego.

To również niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lokować pieniędzy w banku bez możliwości dostępu do nich. Konto oszczędnościowe zapewnia całkowitą kontrolę nad środkami na koncie i w przypadku wypłacenia jakiejkolwiek kwoty nie tracimy odsetek i nie jesteśmy obciążani dodatkowymi kosztami. Jeżeli dysponujemy wolnymi środkami bez odpowiedniej inwestycji stracą one swoją wartość wraz z wzrostem inflacji, dlatego bezpieczną alternatywą zamrażania pieniędzy na okres kliku miesięcy a nawet lat jest konto oszczędnościowe. Tym sposobem nawet jeżeli zechcemy ulokować oszczędności w innej inwestycji lub wykorzystać je do innych celów nie będziemy zmuszeni czekać na zakończenie się umowy lub zrywać jej. Charakterystyka konta oszczędnościowego w banku BGŻOptima

Zanim zdecydujemy się otworzyć konto oszczędnościowe powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami jakie oferuje nam BGŻOptima. Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze założenia rachunku.

-Do 17 czerwca 2014 trwa promocja w trakcie której nowe środki wpłacone na konto oszczędnościowe będą oprocentowane na 3,5% w skali roku. Każdy nowy klient banku, który do tego okresu założy konto będzie objęty promocją. W przypadku klientów wewnętrznych dotyczyć to będzie kwoty, która zasili rachunek w okresie od 18 marca 2014 do 17 czerwca.

-Kwota podlegająca promocji nie może być większa niż 40 000 złotych. W przypadku większych sum pieniędzy obowiązuje inne oprocentowanie. Do 100 000 złotych jest to 2,5% natomiast w przypadku kwoty powyżej 100 000 złotych oprocentowanie wynosi 3,0%.

-Środki na koncie podlegają miesięcznej kapitalizacji.

-Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne.

-Zarządzanie kontem jest możliwe dzięki systemowi internetowemu.

-Brak opłat za przelewy, zlecenia stałe, wypłatę gotówki.

-Aby założyć konto wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie banku lub za pośrednictwem serwisów finansowych.

-Możliwość założenia konta indywidualnego, wspólnego lub firmowego.


Author: admin

Just another HTMLy user.